Javascript DHTML Drop Down Menu Powered by dhtml-menu-builder.com
 
 
 
 
 
  Yılmaz Kasap
[ Geri Dön ]
 

Yılmaz Kasap 1938 yılında Atabey'de doğdu.. Ailesinin lakabı Gergeş Appilağalar'dır.. Anne ve babasının dört çocuğunun tek erkek evladıdır.. İlkokulu Atabey'de, ortaokulu Isparta'dMamamladıktan sonra lise eğitimini Antalya Lisesi'nde gördü.. Yüksek öğrenimini istanbul Üniversitesi İktisat Fakültesinden yaptıktan sonra da buradan 1960 yılında mezun oldu.. 1964 yılında, ilk görev yeri olarak Ereğli Demir Çelik FabrikasıVıın muhasebe bölümünde 9,5 yıl görev yaptıktan sonra, 1973 yılında GÖLTAŞ'ın kurulmasıyla GÖLTAŞ muhasebe müdürü olarak burada göreve başladı.. 1985 yılında da GÖLTAŞ Genel Müdürü

"Çocukluğumdan beri en büyük hayalim, doğup büyüdüğüm Atabeyde görkemli bir okul yaptırmaktı.. O zamanlar bu hayalimi bir gün gerçek­leştirebileceğimi bilmiyordum.. Hedefim yüksek eğitim görmek ve son derece kültürlü bir ortamda yaşamaktı.. Bugün hem hedefime ulaşmış hem de en büyük hayalimi gerçekleştirmiş olmanın huzuru ve mutluluğu içindeyim.. Ukdemi gerçekleştirerek annemin adına yaptırdığım okul özgün bir programa sahip ve övgü ile söz edilen okullar arasında oldu.. Halen bu görevi sürdürmekte olan Yılmaz Kasap evli ve 3 çocuk babasıdır..

Yılmaz Kasap; yaptırdığı okula annesinin adı Hacı Naciye Kasap, Pansiyona ise babasının adı Ali Kasap isim­lerini vermiştir.. Atabey'de yaşayan tüm hemşehrilerimize örnek olması, ilçemize bu güzelim okulları kazandırması, maddi ve manevi yardımları Atabey'e sunmasından dolayı kendisine minnetlerimizi arz ediyoruz. Tüm Atabeyli hemşehrilerimiz kendisiyle gurur duyuyor. Ayrıca Sayın Yılmaz Kasap yaptığı büyük yardımlarla diğer yardımsever hemşehrilerimizi de harekete geçirmiştir. İlçemize yaptırdığı bu okulların çakmaları sırasında Belediyemizle birlik­te hareket etmesi de bizleri mutlu kıldı. Sayın Yılmaz Kasap'a tüm yaşamında mutluluk, tarat, huzur ve güzellikler diliyor, tekrar tekrar teşekkürlerimizi arz ediyoruz..

 

 
[ Geri Dön ]
Bu sayfa 655 kez incelendi
 
 

Tüm Hakları Isparta Atabey Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğine Aittir
Tasarım: YeNiCeRi